Červené ráno (publikované)

penautor: Andrej Barčík (1928 Závodie - 2004 Žiline)

Signované vpravo dole. Zasklené. Rozmery s rámom: 52,5 x 67,5 cm. Dielo je publikované v knihe: Abelovský, J., Bajcurová, K.: Zbierka Bohumila Hanzela. Trenčín 2012, strana 135. Dielo je publikované in: Mojžiš, J: Galandovci 1. 2003, str. 44. Zo Zbierky Bohumila Hanzela: "Horizontálny rozvrh, uzareté sústavy, plynulé spojenie tvarov, zdôraznená linearita a kresbovosť charakterizujú Barčíkove rané pastely Červené ráno (1953) a Modrý pluh (1955)."

Datovanie: 1953
Technika: pastel
Rozmery: 31 x 46,5 cm

Aktuálna cena: 5 000 EUR
Vyvolávacia cena: 5 000 EUR