Malatiná (publikované)

penautor: Miloš Alexander Bazovský (1899 Turany - 1968 Trenčín)

draží sa

Signované vpravo dole. Rozmery s rámom: 32,5 x 46 cm. Dielo je publikované v knihe: Abelovský, J., Bajcurová, K.: Zbierka Bohumila Hanzela. Trenčín 2012, strana 46. Z publikácie Zdenka Bohumila Hanzela: "Malatiná a Ždiaran sú dokladom záverečného vyznenia Bazovského tvorby v rokoch 1952 - 1957. Vtedy stvoril diela, ktoré patria k vrcholom nielen jeho umenia, ale znamenajú i nóvum v rámcoch nášho povojnového výtvarného diania vôbec."

Datovanie: 1955
Technika: olej
Rozmery: 15 x 28 cm

Aktuálna cena: 9 000 EUR
Vyvolávacia cena: 9 000 EUR